Karta upominkowa

Jeżeli nie wiesz, co kupić bliskiej sercu i ukochanej osobie: 

Mamie, Babci, Tacie, Dziadkowi, Koleżance, Partnerowi, Nauczycielce, Szefowi…..,

 

to …

serdecznie zachęcamy do zakupu Karty Upominkowej!!!

 Są dwa sposoby:

a) sami wybieramy zabieg i płacimy za niego lub

b) wpłacamy pewną kwotę w zakresie której obdarowana osoba sama dokonuje wyboru.

 Zapraszamy!!!
 

kom.695-882-192

Cennik

 

Czym się różni pedicure podologiczny od pedicure kosmetycznego?

Kiedy zadzwonisz do podologa, by umówić się na wizytę nie zdziw się jeżeli poprosi Cię  byś nie dotykała się do stóp, czyli nie tarła stóp żadnymi tarkami, pumeksami, nie lała żadnych preparatów na odciski czy brodawki, nie przycinała płytki paznokciowej.

Dlaczego? Bo im mniej zrobisz ,,zmian” na swoich stopach, tym więcej podolog będzie mógł Ci opowiedzieć co się na nich dzieje.

Dlatego pamiętaj, by minimum tydzień przed wizytą u podologa NIC nie robić ze swoimi stopami. Mają być one tylko myte wodą i mydłem.

Kiedy jesteś już w gabinecie podologicznym niech nie dziwi Cię, że stopy nie będą moczone przed zabiegiem.

Dlaczego? Bo na suchej skórze łatwiej podologowi  zobaczyć zmiany, obciążenia, efekty po butach. Podolog może  wtedy więcej  powiedzieć co się dzieje na stopach, dlaczego palce się podkurczają, deformują, łatwiej  zlokalizuje zmiany skórne.

Przychodząc na wizytę podologiczną musisz pamiętać, że po wyjściu od podologa Twoje nogi, paznokcie mogą wyglądać gorzej/brzydziej niż przed przyjściem.

Dlaczego? Bo jeżeli mamy paznokieć urazowy, ze zmianą grzybiczą, ze stanem zapalnym, z przetokami, to dla podologa najważniejszym aspektem jest aspekt leczniczy. Dla Podologa najważniejsze jest , by znieść objawy bólowe, zapalne, itp. …aspekt estetyczny jest dopiero na samym końcu.

Nie da się połączyć leczenia z tym ,by było ładnie. Albo leczymy, albo ma być ładnie. Decyzję zawsze podejmuje pacjent.

 

Przed leczeniem

Po leczeniu

Na wizycie podologicznej pacjent jest edukowany, co do stanu bieżącego swoich stóp, a także informowany o preparatach podologicznych, o zabiegach z pielęgnacji domowej, które może wykonywać w domu. Dostaje też zalecenia dotyczące właściwego skracania płytki paznokciowej i pielęgnacji skóry stóp.

Podsumowując: dla pedicure kosmetycznego najważniejszym celem jest ,,ma być ładnie”. Dla pediucure podologicznego ,,usunąć przyczynę bólu, stanu zapalnego, dlatego efekt ,,ładnie” jest na samym końcu.

Dlatego przed wizytą podologiczną ułatw podologowi pracę: nie grzeb, nie przycinaj, nie lej preparatów….po prostu zostaw dla podologa! On od tego jest!

Zapraszamy do Podologa!