Kiedy zadzwonisz do podologa, by umówić się na wizytę nie zdziw się jeżeli poprosi Cię byś nie dotykała się do stóp, czyli nie tarła stóp żadnymi tarkami, pumeksami, nie lała żadnych preparatów na odciski czy brodawki, nie przycinała płytki paznokciowej.
Dlaczego? Bo im mniej zrobisz ,,zmian” na swoich stopach, tym więcej podolog będzie mógł Ci opowiedzieć co się na nich dzieje.
Dlatego pamiętaj, by minimum tydzień przed wizytą u podologa NIC nie robić ze swoimi stopami. Mają być one tylko myte wodą i mydłem.
Kiedy jesteś już w gabinecie podologicznym niech nie dziwi Cię, że stopy nie będą moczone przed zabiegiem.
Dlaczego? Bo na suchej skórze łatwiej podologowi zobaczyć zmiany, obciążenia, efekty po butach. Podolog może wtedy więcej powiedzieć co się dzieje na stopach, dlaczego palce się podkurczają, deformują, łatwiej zlokalizuje zmiany skórne.
Przychodząc na wizytę podologiczną musisz pamiętać, że po wyjściu od podologa Twoje nogi, paznokcie mogą wyglądać gorzej/brzydziej niż przed przyjściem.
Dlaczego? Bo jeżeli mamy paznokieć urazowy, ze zmianą grzybiczą, ze stanem zapalnym, z przetokami, to dla podologa najważniejszym aspektem jest aspekt leczniczy. Dla Podologa najważniejsze jest , by znieść objawy bólowe, zapalne, itp. …aspekt estetyczny jest dopiero na samym końcu.
Nie da się połączyć leczenia z tym ,by było ładnie. Albo leczymy, albo ma być ładnie. Decyzję zawsze podejmuje pacjent.